fbpx

Covid tedbirleri bilgilendirmelerimiz!

Share on facebook
Paylaş
Share on twitter
Paylaş
Share on linkedin
Paylaş

Tuz Odası Nedir, Faydaları Nelerdir?

Son zamanlarda oldukça fazla karşınıza çıkan tuz odaları ve bu odalarla ilgili aklınızı kurcalayan tuz odası nedir faydaları nelerdir sorusunun cevabı için sizlerle birlikteyiz. Tuz odalarının ne olduğu ile konuya giriş yapacak olursak, tuz terapisine olan ilginin 19. yüzyılda başladığını söylememiz mümkün. Temellerinin Avrupa’da atıldığı tuz terapisi, Polonya’da bulunan tuz sanayicilerinin gözlemleri ile daha ciddi boyutlara ulaşmıştır. Bu bölgelerde tuz yataklarında çalışan madencilerin hiçbir şekilde zatürre ve astım gibi hastalıklara yakalanmadığını fark eden tuz sanayicileri, bu konu üzerine eğildi ve sonuç olarak da tuzun ne kadar sağlıklı bir ortam yarattığı bilgisine ulaşıldı. Tuz odaları da bu bilgi sonucunda ortaya çıkan bir sistemdir.

Tuz odası nedir faydaları nelerdir diyorsanız, tuz odaları hakkında şunları söylememiz mümkün; insan sağlığı için oldukça olumlu sonuçlar veren tuz mağaralarının modernize edilmiş ve gün yüzüne çıkarılmış versiyonuna tuz odası adı veriliyor. Bu tuz odaları, yeraltında bulunan tuz mağaralarının birebir taklit edilmiş hali. Özellikle İngiltere, Almanya ve Hollanda’da 300’ü aşkın tuz odası bulunuyor. Oldukça steril ve hava geçirmez bir ortamın oluştuğu tuz odaları, insan sağlığı üzerinde ciddi derecede olumlu sonuçlar veriyor. Birkaç tona yakın kaya tuzu ile yeraltında bulunan tuz mağaraları ile aynı mikro iklim özellikleri taşıyan odaların oluşturulmuş olması, insanlar için de oldukça büyük bir fırsat olmuş durumda.

Hiçbir yan etki yaratmayan tuz odaları, hem yetişkinler hem de çocuklar için oldukça sağlıklı. Tuz odası nedir faydaları nelerdir konusunda daha detaylı bilgi verecek olursak, tuz odaları, sağlıklı insanlar üzerinde stresi önleyici ve rahatlatıcı bir etkiye sahip diyebiliriz. Aynı zamanda cildi yenileyen, antioksidan ve anti-aging içeren özelliği de bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra tuz odalarının diğer faydaları arasında da öksürük ve soğuk algınlığına iyi gelme, viral enfeksiyonları tedavi etme, astım hastalarını rahatlatma bulunuyor. Aynı zamanda bronşit, kulak burun boğaz hastalıkları, alerjik cilt sorunları, deri iltihabı ve egzama, eklem ağrıları, sedef hastalığı, uykusuzluk ve sinirsel birçok sorunun çözümünde de yardımcıdır.

Share on facebook
Paylaş
Share on twitter
Paylaş
Share on linkedin
Paylaş
Sizi arayalım
close slider

Türkiye'nin başkenti neresidir?

DUYURU!

Değerli üyelerimiz;

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge gereği ikinci bir duyuruya kadar sadece fitness salonumuzla hizmetinizde olacağız. Havuz, spa alanlarımız ve Çocuk Oyun odası kapalı kalmaya devam edecektir. Program saatleri için bizi takip etmeye devam edin.

Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bilgilerinize Sunulur…

Üyelik Başvuru Formu

Formu doldurup bize gönderin

En kısa süre içerisinde ilgili arkadaşlarımız sizi arayacaktır.

Türkiye'nin başkenti neresidir?