fbpx
Spor merkezimize üye olmak için, yanınızda nüfus cüzdanınız ile birlikte bizzat gelerek üyelik formunu doldurmanız ve imzalamanız yeterlidir. 18 yaş altındaki ziyaretçilerimizin ancak velisinin imzası ile kayıt olabileceğini lütfen unutmayınız.

• Saatlik Üyelik: Bu üyelik sisteminde, üyeliğiniz size verilen manyetik karta saat olarak yüklenir. Turnikeden giriş çıkışlar bu kartla yapılır. Böylelikle, kullandığınız süreler bilgisayar tarafından otomatik olarak saat hesabınızdan düşer.

Not: Saatlik üyeliklerde geçerlilik süresi vardır. Bu süre sonunda üyelik hesapları kullanılsa da kullanılmasa da üyelik tamamen sona erer. Ancak dilerseniz yeni bir üyelik alarak üyeliğinizi yenileyebilirsiniz.

• Sınırsız Üyelik: Bu üyelik sisteminde hesabınıza 1 yıl yada 2 yıl gibi sınırsız üyelik süresi yüklenir. Bu üyelik seçeneğinde saat ya da kontör üyeliğinden farklı olarak hesabınızdan hiçbir şey düşmez. Üyelik bitiş tarihiniz son kullanım tarihinizdir. Bu tarihe kadar dilediğiniz zaman program saatleri içerisinde tesisimizi kullanabilirsiniz.


Spor merkezimizi üye olmadan, yalnızca “Tek Kullanımlık Giriş Ücreti” ödeyerek de kullanabilirsiniz. Spor merkezimize üye olarak kullandığınızda birçok ekonomik seçeneğe ve fırsata sahip olacağınızı da özellikle hatırlatmak isteriz.
Üyelik ödemenizi, nakit olarak veya kredi kartınızla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı kredi kartlarıyla yapılan ödemelerde  “ Vade Farksız 6 Taksit” imkanından faydalanabilirsiniz.

Okyanusfly Spor Merkezi olarak tüm üyelerimize hizmet kalitesini liste fiyatı üzerinden sunmaktayız. Ancak aşağıdaki uygulamaları tercih ederek spor merkezimizi daha ekonomik olarak kullanabilirsiniz.

• Ek Hesap Uygulaması: Eğer saat üyesiyseniz kendi hesabınıza bağlı olarak ek hesap kullanıcısı oluşturabilir ve aile bireylerinizi ve arkadaşlarınızı cüzi bir ücret karşılığında ek hesap kullanıcısı yaparak tüm hizmetlerimizden faydalandırabilirsiniz.

• Tanıştır Kazan: Eğer spor merkezimize üyeyseniz ve bizi dostlarınıza da tavsiye ettiyseniz; tek yapılması gereken sizin tavsiyeniz üzerine spor merkezimize üye olan dostunuzun dolduracağı üyelik sözleşmesindeki “Referans Kişi” bölümüne sizin Ad ve Soyadınızı yazmasıdır. Böylece yeni üye olan kişi sizin hesabınıza hediye üyelik kazandıracaktır.

• Extra Bonuslu Seanslar: Spor Merkezimize üye olurken saat üyeliğini tercih ettiyseniz, siz tesisimizi kullandıkça, kullandığınız sürenin %5’i hesabınızda birikerek, yeni alacağınız üyelikle beraber size hediye edilecektir. Hatta üye programı listesinde belirtilen Extra Bonuslu seansları tercih ederseniz bu oran daha da artacaktır.

Sadece saatlik üyelerimizin spor merkezimizde kullanmış oldukları sürenin, listede belirtilen oranlarda hesaplarına hediye olarak geri dönmesine “Okyanusfly Bonus” diyoruz. Hesabınızda toplanan bonus sürelerini dilerseniz biriktirebilir veya satın alacağınız ilk üyelik ile birlikte hesabınıza ekletebilirsiniz. (Okyanusfly Bonus saat ve oranları zaman zaman değişmektedir.)

Bonuslu saatler uygulamasındaki amaç, üyelerimizi tesisimizin yoğun kullanıldığı saatlerden daha az kullanıldığı saatlere yönlendirmektir. Mevcut bonus saatleri buna göre yerleştirilmiştir. Üye yoğunluğu olan saatlere bonus koymak uygulamanın amacına uygun değildir.

Spor merkezimizde saatlik üyeliği bulunan üyelerimizin içeride geçirmiş oldukları sürenin %5’i bonus olarak soyunma ve giyinme zamanlarına mahsuben, yeni alacakları üyelikle beraber hesaplarına hediye edilmektedir.

Eğer spor merkezimizde saatlik üyeliğiniz varsa, aile bireylerinizi ya da arkadaşlarınızı ek hesap kullanıcısı yaparak üyelik hesabınızı ortak  kullanabilirsiniz. Ayrıca, siz ve ek hesap sahipleri birbirinizden bağımsız ama aynı hesabı kullanmak üzere spor merkezimizden faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey; ek hesap kullanıcı sözleşmesi doldurarak, cüzi bir ücret karşılığında ek hesaplarınızı oluşturmaktır. Böylece bir hesabı birkaç kişi kullanacağından  yüksek miktarda üyelik alma imkanına sahip olur ve ekonomik tarifelerden de faydalanabilirsiniz.

Ek hesap, yalnızca saatlik üyeliklerde geçerlidir. 5 farklı kişiyi ortak üyelik hesabınıza dahil edilebilirsiniz. Saat veya kontör üyesiyseniz kendi hesabınızdan kullandırmak üzere yanınızda her defasında  1 misafirinizi getirebileceğinizi lütfen unutmayınız.

Saatlik üyeliğiniz varsa, hesabınızdan kullandırmak üzere her zaman 1 misafir getirebilirsiniz.  Misafir kullanıcılar için girişte kayıt oluşturulmalıdır.
Misafir tesisi ancak üye ile birlikte kullanabilir.

Üyelerimizden bağımsız olarak seyirci kabul edecek mekânımız bulunmadığı için maalesef seyirci kabul edemiyoruz. Yalnızca, çocuk eğitim programlarında velilere üst kat dinlenme alanından çocuklarını izleme imkânı sunmaktayız.
 • Yetişkin üye programına 7 yaşın altındaki çocuklar üye olamazlar. 7 ve 12 yaş arasındaki çocuklar ise, spor merkezimizi velisi olmadan tek başlarına kullanamazlar.
 • 7 ve 12 yaş aralığında olan çocuklar havuzu kullanırken velisi spor merkezimizin farklı bir alanını kullanabilir. Ancak velisi çocuğu hakkında ilgili eğitmeni mutlaka bilgilendirmelidir.
 • Fitness salonunun kullanım alt yaş sınırı 15’dir.
 • Yetişkin grup yüzme eğitimlerine katılım alt yaş sınırı 13’tür.
 • Çocuk grup yüzme eğitim programlarına katılım yaş aralığı 5-13’tür.
 • Çocuk oyun odası yalnızca bayan üye programlarında hizmet verir ve çocuk kabul yaş aralığı 3-9’dur.

Misafirlerimizin, Spor Merkezimizi çocuklarıyla beraber kullanma isteğini anlayışla karşılamaktayız.

Maalesef çocuk havuzumuz bulunmuyor, mevcut havuz yalnızca spor amacı için uygundur.

Daha çok oyun ve eğlence amaçlı olarak tesisi kullanmak isteyen çocukların bir arada bulunması diğer üyelerimiz tarafından memnuniyetsizlik ve şikâyet konusu oluşturmaktadır.

5 yaş ve üzeri çocuklar için hafta sonları Çocuk Yüzme Eğitimi üyeliklerimizin bulunduğunu da ayrıca hatırlatmak isteriz.

Fitness salonundaki cihaz ve materyallerin kullanımı gelişimini henüz tamamlamamış çocuklar için uygun değildir.

Ayrıca fitness salonunda ağır spor yapan kişiler ve kullandıkları materyaller, çocuklar için tehlike oluşturabilmektedir.

Fitness salonunda cihaz ayrımı yapmaksızın 15 yaş altı çocukların girişini maalesef kabul edemiyoruz.

Havuz Kullanım Kıyafetleri:

 • %100 sentetik mayo kumaşından kıyafetlerin kullanımı zorunludur. 
 • Bone, terlik, havlu,
 • Erkekler için şort kullanılmalıdır. Slip mayo ile girilemez.  
 • Bayanlar deniz haşeması ile kullanamaz.

Fitness Kullanım Kıyafetleri:

Uygun spor kıyafeti, temiz spor ayakkabısı, tişört ve ter havlusu gerekmektedir.

İnsanların bulundukları kilonun boy ve cinsiyetlerine göre hangi aşamada olduğunu belirlemek için hesaplanan Vücut Kitle Endeksi kilonuzun zayıf, ideal, aşırı kilolu ve obez boyutlarında olup olmadığını ortaya çıkarmaktadır.

Kısaca en ideal kiloyu en çabuk bulma yoludur. Burada çıkan sonuca göre önlem almanız gerekebilir.

Vücut Kitle Endeksi Ölçümü ise, toplam kilonuz içinde ki yağ, kas ve su oranlarının detaylı olarak ölçümünü, Vücut Kitle Endeksimizin bulunmasını ve ortaya çıkan sonuçların değerlendirilmesini içerir.

 • Randevu saatinde ilgili alanda hazır olunuz.
 • Vücut analizi için 24 saat öncesi Alkol ve Kafein içeren içecek içmeyin.4 saat öncesi hiçbir yiyecek ve içecek tüketmeyin.
 • Kalp pili olan kişilere, 7 yaşından küçük çocuklara, hamilelere ölçüm yapılması sakıncalıdır
 • Bayanların özel günlerinde yapılan ölçüm sağlık sonuç vermez. Buna göre ölçüm randevuları düzenlenmeli ya da değiştirilmelidir.
 • Randevu iptali ve değişikliği bir gün öncesinde yapılabilir, aynı gün yapılamaz.
 • Ölçüm için turnike geçişinizi, üyelik hesabınızla yapmanız gerekmektedir.

“Sizin Sağlığınız Bizim Mutluluğumuzdur” ilkesiyle Dünyanın gelişmiş ülkelerinde büyük şirketlerin, su sterilizasyonunda kullandıkları ATG UV (Ultraviyole) sistemini, Türkiye’de ilk olarak Okyanusfly Spor Merkezi kendi yüzme havuzunda devreye alarak bir ilke imza atmıştır. Bu bağlamda havuz suyumuz, Sağlık Bakanlığı ve Uluslararası standartlara uygun olarak iki şekilde dezenfekte edilmektedir.

Fiziksel Temizlik:

 • Havuz suyu, üstten taşmalı sistemi ile 24 saat sürekli olarak devir daim olmaktadır.
 • Su ilk olarak Kum filtrelerinin önündeki kıl tutuculardan geçer.
 • Daha sonra su flokulasyon (topaklama) dediğimiz işlemden geçirilerek sudaki küçük partiküllerin filtreye takılması sağlanır.
 • Flokulasyon işleminin ardından havuz suyu kuvars kum filtrelerinden (3 adet) geçirilerek filtre edilir.
 • Filtre olmuş su fiziksel olarak temizlenmiş su anlamındadır. Bu noktadan sonra kimyasal temizlik başlar.

Kimyasal Temizlik:

Filitrasyondan geçen su 200 ila 320nm dalga boylarında yüksek güçte UV (ulturaviolet) ışığına tabi tutulur. Bu aşamada sudaki tüm mikroorganizmaların DNA yapıları parçalanır. Bilimsel olarak 254nm dalga boyunda yayınlanan ışınlar anlık olarak bakterilerin DNA yapılarını oluşturan Adenin, Stozin, Guanin, Timin bağlarını kopararak farklı konumlarda birbirine bağlayarak bakterilerin kalıcı olarak tamamen ölmelerini ve yok olmalarını sağlar. UV (ulturaviolet) den sonra en önemli dezenfektan olan klor suya pompalanır. Otomasyon sistemi sudaki klor seviyesini sürekli olarak 0,3-0,6 ppm (mg/lt), PH seviyesini 6,5-7,8 aralığında tutar. Yeterli miktardaki klor tek olarak dezenfektan sağlarken, UV (ulturaviolet) sistemi kullanılarak yapılan su dezenfeksiyonu klorun az kullanılmasından ötürü insanlara ekstra konfor sağlar.

Otomasyon Sistemi

Otomasyona bağlı olarak işleyen dezenfeksiyon sistemi Okyanusfly Spor Merkezi tarafından her 4 saatte bir kontrol edilerek su değerleri kayıt altına alınır.

Havuz suyu düzenli olarak her ay laboratuvara analize gönderilir, su değerlerinin sonuçları askıda yayınlanır.

Havuz Ölçüleri ve Su Değerleri

Havuz uzunluk: 25 metre, Genişlik: 13 metre, Derinlik: 1,35m-1,85m-2,35m
Havuz su sıcaklığı: 26-28 derece, Havuz ortam sıcaklığı: 27-29 derece.

Kapalı yüzme havuzlarında Su değerleri sağlık bakanlığınca belirlenmiştir, Resmi Gazete Tarihi: 06.03.2011 Resmi Gazete Sayısı: 27866

Resmi yönetmelik gereği havuz yılda 1 kez tamamen boşaltılarak yeniden doldurulur. Ters yıkama denilen rutin bakım ile havuza her gün 7,5 ton taze su ilave edilmektedir, buda ortalama 2 ayda bir su tamamen yenileniyor anlamına gelmekledir.

Bilinen aksine suyun değişmesi iyidir anlamına gelmez. Su tamamen değiştiğinde yeniden hijyen standartlarının sağlanması yaklaşık 3 gün sürmektedir.

Bu sorunun cevabı sanıldığı gibi hemen verilemiyor.  Yüzme eğitim süresini etkileyen birçok sebep var. Bu sebepler daha çok öğrenici kişiye bağlıdır. Örnek olarak bireylerin azmi, cinsiyeti, yaşı, fiziki yapısı, spor alt yapısı, psikolojisi ve daha önce boğulma tehlikesi geçirmesi gibi sudan çekinmeleri etkenler olarak gösterebiliriz.

Şu da bir gerçek ki herkes yüzmeyi öğrenebilir. Önce karar verin sonra kendinize zaman yaratın. Derslerde sabırlı olun soru sormaktan çekinmeyin. Unutmayın siz ne kadar istekli olursanız o kadar başarılı olursunuz.

Test bazı kamuya ait spor tesislerinde istenen fakat yönetmeliklerde yeri olmayan bir uygulamadır. Okyanusfly Spor Merkezi T.S.E ve Uluslararası standartları göz önünde bulundurarak yüksek hijyen standartlarını sağlayarak hizmet vermektedir. Bu standartlar üye kabulü ve üyelerin tesis içinde kullanacağı tüm ünite ve materyaller için geçerlidir. Havuz suyu nasıl temizlenmektedir  (dezenfeksiyon sistemi) isimli bilgilendirme yazımızı lütfen okuyunuz.
Program saatlerimizin çalışan bayanlara çok uygun olmadığının farkındayız. Spor Merkezimiz bay ve bayan üyelerine farklı saatlerde hizmet vermekte ve gün içinde tüm programlar 1 saat arayla birbirini takip etmektedir. Bir programın saatini uzatmak için, diğer üye program saatlerini daraltmak veya bazı günler tamamen kaldırmak gerekmektedir. Bu durum şuan için maalesef mümkün olamamaktadır.
Üyelerimize veya diğer ziyaretçilerimize herhangi bir servis hizmeti sunulmamaktadır.

21.YILIMIZA ÖZEL

%50 FAZLASI HEDİYE!

• 12 Ay üyeliğe + 6 Ay HEDİYE!
• 100 Saat üyeliğe + 50 saat HEDİYE!

Acele edin, kampanyamız sınırlı bir süre için geçerlidir.