fbpx

KARDİYO - FITNESS - CYCLING

Fitness Salonu

(KADIN / ERKEK AYRI SAATLER)

Okyanusfly, Ümraniye Fitness Salonları içerisinde ferah spor alanları ve tam donanımlı bir spor kompleksi olması ile öne çıkmaktadır.

Okyanus Sports Center Fitness Salonu. Sağlıklı kalmak ve formunuzu korumak için harekete geçin… Artık, “Life Fitness Circuit Serisi” ekipmanlarıyla tüm kas gruplarınızı çalıştırabileceğiniz yepyeni ve farklı bir egzersiz programı ile de hizmet veriyoruz.

Üyelikle ilgili detaylı bilgiler için Üyelik Çeşitleri sayfamızı veya Üye Programları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Foto Galeri
Hijyen
Otomasyon Sistemi

Tesis ortam sıcaklığından havalandırma sistemlerine kadar her şey otomasyonla takip edilmektedir.

Havalandırma

Okyanusfly'da tüm kapalı tesis birimlerinin havasını 10dk.'da bir yenileyebilen güçlü havalandırma sistemlerimiz mevcuttur.

Temizlik

Tüm kullanılan cihazlar seans aralarında dezenfekte edilmekte ve yeni seans için titizlikle hazırlanmaktadır.

21.YILIMIZA ÖZEL

%50 FAZLASI HEDİYE!

• 12 Ay üyeliğe + 6 Ay HEDİYE!
• 100 Saat üyeliğe + 50 saat HEDİYE!

Acele edin, kampanyamız sınırlı bir süre için geçerlidir.

Biz sizi arayalım

İletişim bilgilerinizi bize iletin müsait olduğunuzda biz sizi arayalım.

BAŞLAMAYA HAZIR MISIN?

Şimdi Üyelik İçin Randevu Al

Kapalı Yarı Olimpik Havuz, Fitness, Sauna, Diyetisyen, Buhar Ve Tuz Odası, Şok Havuzu. Tüm Grup Dersleri: Zumba, Pilates, Cycling, Le-boxing, Total body, Core abs & strech, yoga, grup yüzme dersleri.

Fitness Salonu

Sağlıklı yaşama şartlarını oluşturmak isteyenler, günlük sporlarını düzenli yapmayı planlar. Fitness salonları, şehir yaşamında insanların günlük sporlarını yapmalarına fırsat tanır. Ümraniye spor salonları her yaştan kadın ve erkeğin günlük egzersizlerini ve antrenmanlarını yapmalarını sağlar. Şehir yaşamında çeşitli koşuşturmalar içerisinde olan kişiler doğal ortamlarda spor yapma imkânı bulamıyor. Bunun için fitness salonlarına üye olanlar, günlük spor ihtiyaçlarını karşılarken kendilerini daha motive edici hizmetleri alabilecektir. Çoğu zaman uzman öğreticiler tarafından egzersizler yaptırılır ve yapılan sporun daha faydalı olmaları sağlanır.

ümraniye fitness salonları

Fitness Nedir?

Fitness, sağlıklı ve formda olmak demektir. Çeşitli aletlerle belirli kasların ya da tüm vücudun çalıştırılmasını sağlayan egzersizlerden oluşan bir spor türü olarak tanımlanır. Fitness, tüm sporların temelinde yer alır. Yapılacak her spor türünde, vücudun çeşitli kasları çalıştırılmak istenir. Kas kondisyonunu kazandırılması ise fitness egzersizleri ile daha kolay yapılır. Spor salonlarında, fitness sporları için kişinin yaşam tarzına, yaşına, vücut tipine göre özel programlar yapılabiliyor. Spor salonunda, herkesin istediği fitness sporunu yapabilmesi için tüm spor aletleri yer alır. Fitness sporunda, kaslar hacim kazanmaz, daha esnek ve sıkılaşma sağlar.

            Fitnes yaparken yüzmeyi göz ardı etmeyin. Yüzme hakkında daha fazla bilgi için blog yazımıza göz atın.

Fitness Salonlarının Faydaları

Fitness salonları, şehir yaşamında herkesin spor yapmasına fırsat tanıyarak büyük faydalar sağlar. Fitness sporunu düzenli olarak yapan kişiler kendilerini daha sağlıklı hissederler. Çünkü düzenli fitness sporu, kalp krizi ve kansere yakalanma riskini düşürür. Kazandırmış olduğu esneklik ile vücudun kalori yakmasını sağlayarak kişilin şeker hastalığına yakalanmasını önler ve şeker hastalarında hızlı iyileşme sağlar. Psikolojik olarak rahatlama sağladığı için stresin azalmasını ve kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Fitness sporu düzenli ve programlı yapıldığında, kalp ve damar sisteminin güçlendiği, kas dokularının daha sağlamlaştığı görülür.

Fitness Salonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günlük egzersizlerin yapılabilmesi için fitness salonu üyeliği seçiminin doğru yapılması çok önemlidir. Günlük iş programına ve bulunulan konuma göre fitness salonu seçimi yapılırken şunlara dikkat edilmelidir.

  • Fitness salonunun ev ya da iş yerine yakın olmasına,
  • Bütçenize uygun olmasına,
  • Fitness salonu üye profilleri hakkında bilgi sahibi olmak,
  • Kişiye özel sunulan ek olanakların neler olduğunu bilmek,
  • Spor salonunun açık olduğu saatler,
  • Özel egzersiz olanakları ve rehberlik hizmetleri,
  • Grup egzersiz etkinlikleri,
  • Hijyen ve havalandırma sistemleri,
  • Spor ekipmanlarının çeşitliliği ve kalitesi,
  • Üyelik şartları,

Fitness salonu seçiminde dikkat edilecek hususları bildiğinizde ve kendinize uygun olanını seçtiğinizde günlük çalışmalarınızı düzenli yapabileceksiniz.

Şerifali fitness salonu

Fitness Salonunun Konumu

Şehir hayatında yoğun çalışma temposu içerisinde olanlar spor yapmaya alışık olmadıkları için fitness salonu seçiminde, salonun konumuna dikkat etmelidir. Ev ya da iş yerine yakın olan fitness salonları, günlük sporunuzu yapmanız için büyük kolaylık sağlayacaktır. Uzakta bulunan fitness salonuna gitmek hem zaman kaybı olacak hem de çoğu zaman işkence olmaya başlayacaktır. Eve yakın olan fitness salonu, spor öncesinde ya da sonrasında ulaşım sorunu yaşamamanıza ve yaptığınız sporun size daha eğlenceli gelmesine neden olacaktır. Spor salonuna gitmek için yorulmayacak kendinize daha fazla zaman ayırabileceksiniz.

Fitness Salonu Ek Olanakları

Fitness salonu seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de size sunacağı ek olanakların neler olduğunu bilmektir. Fitness salonu, tüm egzersiz çalışmaları yapabileceğiniz yerler olmalıdır. Ek olanakları incelerken, sizi spora daha fazla motive edecek imkanların olduğunun görülmesi gerekiyor. Ek olanaklar içerisinde, farklı spor aletlerinin yanı sıra rehberlik hizmetleri, psikolojik danışmanlık, masaj, sauna, beslenme danışmanlığı gibi hizmetler olmalıdır. Bu imkanlar, sizi spora daha bağımlı hale getirecek ve günlük çalışmalarınızı düzenli yapmanızı sağlayacaktır. Sağlıklı yaşam için vücudun tüm kaslarını çalıştırmaya ihtiyaç duyarsınız. Eksik spor ekipmanları bulunan salonlarda sadece belirli kas yığınları için çalışma yapabilirsiniz. Bu istediğiniz performansa ulaşmanıza engel olacaktır.

Fitness Salonu Çalışma Saatleri

Günlük çalışmaların yoğun olduğu dönemlerde insanlar sporlarını tatil günlerinde yapmak ya da gece saatlerin yapmak isteyecektir. Bunun için fitness salonunun çalışma saatlerinin geç saatlere kadar ve hafta sonları açık olması önemlidir. Fitness salonunun her gün ve geç saatlere kadar açık olması, yoğun iş temposu sonunda günlük sporlarınızı da düzenli olarak yapmasınız sağlayacaktır. Spor yapmak istediğinizde, fitness salonunun kapalı olduğunu görmek spor yapma motivasyonunuzun düşmesine neden olabilecektir. Bunun için fitness salonu seçiminde çalışma saatlerinin neler olduğunu öğrenmeniz iyi olacaktır.

            Fitness Programım Nasıl Olmalı diye soruyorsanız bu yazımız tam size göre.

Özel Egzersiz Olanakları

Yapılan sporun faydalı olabilmesi için hangi egzersizin nasıl yapılacağının bilinmesi gerekir. Bunun için fitness salonunda doğru ve etkili spor yapmanızı sağlayacak hizmetlerin sunulması gerekiyor. Spora yeni başlayanlar için spor eğitmenleri destek hizmetleri verilmelidir. Spora olan ilginin, motivasyonun ve potansiyelin artırılabilmesi için özel egzersiz olanaklarından faydalanmanızı sağlayacak danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyarsınız.

Fitness Salonunun Hijyen Özelliği

Günlük sporları yaparken tüm sağlık koşullarına dikkat edilmelidir. Fitness salonu seçimi yapılırken, salon ve salon içerisinde bulunan aletlerin temizlik ve hijyen durumları gözlemlenmelidir. Sizden önce kaç kişinin o aletlerini kullandığı bilinmemektedir. Sağlık için hijyene dikkat edilmeli ve düzenli olarak temizlenmelidir. Sağlık bulmak için gidilen spor salonlarında hastalık kapmamak için hijyen kurallarının uygulanıp uygulanmadığını görmek gerekir.

Kullanılan Ekipmanların Kalitesi

Fitness salonu seçiminde ve üyelik işlem öncesinde, kullanabileceğiniz ekipmanların neler olduğunun görülmesi önemlidir. Spor ekipmanlarının çeşitliliği kadar kalitesi de çok önemlidir ve yetkililerden ekipmanlarla ilgili her türlü bilgiyi alabilmelisiniz. Herkesin yapmak isteyeceği spor türü farklı olacağından, tüm beklentilerin karşılanabilmesi için ekipman çeşitliliğinin fazla olması önemlidir. Fitness salonlarında koşu bandı, ağırlık aletleri, egzersiz ekipmanları çeşitleri yer alır. Çeşitlilik ve kalite bir arada yer aldığında, fitness salonu seçiminiz daha kolay olacaktır.

21.YILIMIZA ÖZEL

%50 FAZLASI HEDİYE!

• 12 Ay üyeliğe + 6 Ay HEDİYE!
• 100 Saat üyeliğe + 50 saat HEDİYE!

Acele edin, kampanyamız sınırlı bir süre için geçerlidir.