fbpx
spora başlamak için motivasyon önerileri

Spora Başlamak İçin Motivasyon Önerileri

Spora başlamayı hep düşünüyorsunuz ama bunu gerçekleştirmek için yeterince motive olamıyorsanız bu yazıyı tam olarak sizin için hazırladık.

Spor yaparken çok ama çok eğlenebileceğinizi unutmayın

Kendinizi strese sokacak, yorucu ve zorlayıcı olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Motive kalmanın ve egzersizi alışkanlık haline getirmenin anahtarı, yaparken eğlenmektir. Bu, egzersiz yapmaktan korkmamanıza yardımcı olur.

Yapabiliyorsanız ve istiyorsanız, bir spor salonuna kayıt olabilirsiniz. Fitness haricinde spor salonunuzun farklı imkânlarından yararlanmak, yüzmek, grup derslerine katılmak, spa alanlarını kullanarak gevşemek motivasyonu ve eğlenceyi artırmaya yardımcı olacak iyi fikirlerdir.

Gerçekçi hedefler koyun;

Gerçek hedeflere sahip olmak, uzun vadede bir fitness programını sürdürmenize yardımcı olabilir.

Büyük ve heybetli hedeflere odaklanmak yerine mikro hedefler seç. 6-pack karın kasları yerine vücut ağırlığının %5’inden kurtulmayı veya koşmaya ilgin varsa hiç durmadan 1 km koşmayı hedefleyebilirsin. Unutma hedefinin ne olduğu değil, başarıp başarmadığın önemlidir.

Esnek olun

Hayatınıza sporu sokmak istiyorsanız disiplin önemlidir fakat bunu abartıp çok katı kurallar koymanıza gerek yok. Katı kurallar ve çizelgeler, planladığınız bir aktiviteyi kaçırdınız diye tüm planınızın bozulduğunu düşünmenize neden olabilir. Bundan kaçının.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı fiziksel aktivite türü vardır. Sizin için en uygunlarından birkaç tane bulun ve bunları ara sıra değiştirdiğinizden emin olun. Unutmayın, bir planınızın olması iyidir ama bu plan bozulduğunda üzüleceğiniz bir plan olmamalı.

Rekabetçi Olun

Rekabet için illa bir rakip gerekmez. Çevrenizde sizinle spor yapacak bir arkadaşınız yoksa bile bir önceki günkü halinizle rekabet edin. İlerlemenizi takip edin ve sonuçları kaydedin. İlerlemenizi kağıt üzerinde görmek devam etmeniz için iyi bir motivasyon kaynağı olacaktır.

Eğer birlikte spor yapabileceğiniz bir arkadaş ya da arkadaşlarınız var ise ilerlemenizi onlarla paylaşmak ve onların ilerlemeleri ile karşılaştırmak, daha fazlası için motive olmanızı sağlayabilir.

O halde ne bekliyorsunuz?

Hemen bugün Okyanusfly üyesi olup, sporla eğlencenin bir arada olduğu yeni bir yaşam şekline geçiş için bizi arayabilirsiniz!

Paylaş:

21.YILIMIZA ÖZEL

%50 FAZLASI HEDİYE!

• 12 Ay üyeliğe + 6 Ay HEDİYE!
• 100 Saat üyeliğe + 50 saat HEDİYE!

Acele edin, kampanyamız sınırlı bir süre için geçerlidir.