fbpx
Pilates Reformer Nedir?

Pilates Reformer Nedir?

Normal Pilatesten farklı olan Reformer pilates, mat yerine aletlerin yardımıyla yapılan bir kas çalışma sistemidir. Aletli pilates sistemi, Alman doktor Joseph Pilates tarafından keşfedilmiştir.

1940 yılından beri yaratmış olduğu yöntemler hala kullanılmaktadır. Terapi olarak başlayan ancak bir spor yöntemine dönen aletli pilatesin bir çok faydası olduğu gibi yanlış yönlendirmeler ve yanlış uygulamalar olduğunda mevcut omurga kas sisteminize zarar da verebilir.

Sağlıklı bir kişiyi bel fıtığı hastası yapabilir ya da uykuya yatmış bir bel fıtığını yeniden harekete geçirebilir. Doktorların her omurga rahatsızlığında aletli pilates yapın demesine de çok inanmayın her uzmanın kendi alanı ile ilgili yönlendirmeler yapması daha doğru olacaktır.

Önemli olan kişiye özel bir antrenman metodu oluşturmaktır. Omurga çevresindeki kasları hem güçlü, hem esnek tutarak, koruyucu ve kalıcı etkiyi sağlamak önemlidir.

Bu fitness programı olabilir, yüzme olabilir veya reformer pilates olabilir… Buna karar verecek kişiler işinde uzman antrenörler olmalıdır. Ayrıca pilatesin bel fıtığını primer tedavi edici bir etkisinin olmadığını da belirtmek isterim. Aletli pilatese bakışımız bu şekilde olmalı ki huzurlu ve güvenilir egzersizler yapalım.

Spor Koordinatörü:
Erkan Taş

Paylaş:

21.YILIMIZA ÖZEL

%50 FAZLASI HEDİYE!

• 12 Ay üyeliğe + 6 Ay HEDİYE!
• 100 Saat üyeliğe + 50 saat HEDİYE!

Acele edin, kampanyamız sınırlı bir süre için geçerlidir.