fbpx
Evde Kuvvet Egzersizi İçin İpuçları

Evde Kuvvet Egzersizi İçin İpuçları

Spor salonlarının kapalı olduğu bu zor ortamda, şimdi evde egzersiz yapmak için organize olmanın tam zamanı. Kuvvet antrenmanındaki ilk kazanımlar, beyin ve vücut arasındaki entegrasyonu oluşturmaktan geçer. Hareketleri koordine etmek için uygun formu öğrendikçe, beyne giden sinyaller önce beyne giden yollarda, sonra da doğrudan kaslara ve eklemlere ulaşır ve doğru bir değişim yaratır. Daha verimli değişim dereceleri yaratmak için ise yüksek miktarlarda yenilik, değişkenlik ve zorluklar ortaya koymalısınız.

Kendi vücut ağırlığınızı ve serbest ağırlıklar gibi temel araçları kullanarak 8-10 temel egzersizle başlayın. Başlamak için iki çift serbest ağırlığa ihtiyacınız var. Kadınlar için, başlangıç ​​seviyenize bağlı olarak 1 ve 3 kg. Erkekler için, yine seviyenize bağlı olarak 4 ve 8 kg. Arasında kilo tercihleri olabilir. İki dumbbell ile başlayarak, İlerledikçe, streç bantlar, sağlık topları, kettlebell gibi eğlenceli oyuncaklar da ekleyebilirsiniz.

Ekipman seçimlerinde tercihleriniz kaliteye, ekonomiye ve kullanım güvenliğine göre değişir. Serbest ağırlıklar genellikle krom, vinil veya neopren (lateks içeren) kaplı katı metallerdir. Krom kaplama, kullanımı risk oluşturarak zamanla kırılıp pul pul olabilir. Vinil ve neopren kaplamalar bu riski ortadan kaldırır. Parlak renklere sahiptir ve tutması daha hoştur. Ben Neopren kaplı ağırlıkları tercih ediyorum. Terle kayganlaşmıyorlar. Ve daha uzun ömürlü oluyorlar.

Peki, sınırlı alanınız varsa ekipmanınızı nerede saklıyabilirsiniz? Odada sergilenen dekoratif bir sepet, dolaba sıkıştırılmış bir çanta, yemek masasının altında büyük bir hasır sepet, bir sandalyenin altında sağlam bir karton kutu veya spor ekipmanlarına adanmış bir dolap. Spor yapın ve sağlıklı kalın…

Spor koordinatörü: Erkan Taş

Paylaş:

21.YILIMIZA ÖZEL

%50 FAZLASI HEDİYE!

• 12 Ay üyeliğe + 6 Ay HEDİYE!
• 100 Saat üyeliğe + 50 saat HEDİYE!

Acele edin, kampanyamız sınırlı bir süre için geçerlidir.