fbpx

Çocuklarda Yüzme Eğitimi

Yüzme eğitimi, oldukça ciddiye alınması gereken konulardan biri. Çocuklarda yüzme eğitimi ise çok daha önem verilmesi gereken bir durum. Yetişkinlerin aksine çocukların yüzme eğitimi çok daha büyük önem taşıyor. Çocukların yaşam şeklini ve bedensel durumunu da oldukça yakından ilgilendiren yüzme eğitimine ne zaman ve nasıl başlanması gerektiği ile ilgili soru işaretleriniz varsa, bizimle kalmaya devam edin. Çocuklarda yüzme eğitimi ve eğitime ne zaman başlanması gerektiği ile ilgili her şeyi sizin için paylaşıyoruz. Avrupa’da çocuklar doğdukları andan itibaren, yaz kış fark etmeksizin su ile buluşturulsa da ülkemizde durum çok daha farklı seyrediyor. Yeni doğan bebeklerin dahi mevsim seçimi yapılmadan su ile buluşturulduğu Avrupa’dan bu konuda çok geri olduğumuzu söylememiz mümkün.

Uzmanlar çocuklarda yüzme eğitimi 3 yaşından itibaren hatta daha erken başlatılmalı dese de Türkiye’de çocuklar için yüzme eğitimi başlangıcı genellikle 6 yaşından sonraya bırakılıyor. Bunun çocuğun eğitimi için çok geç bir yaş olmaması ile birlikte, 3 yaşında yüzme eğitimine başlayan bir çocukla ciddi farklar oluşabileceği de söyleniyor. Çocuklarda yüzme eğitimi onların sadece bedensel değil, zihinsel faaliyetlerini de daha olumlu bir hale getiriyor. Çocuklarda iştah artışı, kemik gelişiminin diğer çocuklara kıyasla büyük oranda daha iyi olması ve birçok olumlu sonucun rastlandığı erken yaşta yüzme eğitimine daha fazla eğilmek gerekiyor.

Çocuklarda yüzme eğitimi ve bu eğitimin düzgün bir şekilde planlanması oldukça önemli. 3 yaşından itibaren başlanabilecek olan yüzme eğitimi için uzman kişilerden yardım almanız gerekebilir. Çocuğunuzu suya ilk etapta kendiniz de alıştırabilirsiniz. Ancak ciddi bir yüzme eğitimi, sadece uzman kişiler tarafından verilmelidir. Yüzme teknikleri ve nefes alma tekniklerinin çocuğa doğru bir şekilde öğretilmesi için yüzme eğitmeni şarttır. Çocukların kemik gelişimi için oldukça önemli bir spor olan yüzme, aynı zamanda zihinsel faaliyetlerini de geliştirir. Çocuğun daha güçlü, daha dirençli ve daha çevik olmasını sağlayan yüzme eğitimi, bilinçli bir şekilde ve fazla geç kalınmadan verilmelidir. Tüm kasların çalışmasını sağlayan yüzme sporu ile uğraşan çocuk ve yetişkinlerin kalp boyutunun da diğer insanlardan daha büyük olduğu gözlemlenmiştir.

Paylaş:

21.YILIMIZA ÖZEL

%50 FAZLASI HEDİYE!

• 12 Ay üyeliğe + 6 Ay HEDİYE!
• 100 Saat üyeliğe + 50 saat HEDİYE!

Acele edin, kampanyamız sınırlı bir süre için geçerlidir.