Spinning Nedir? - Okyanusfly

Fitness salonlarında egzersiz yaparken herkesin çalışmaktan büyük zevk aldığı pedal çevirme, artık spinning ile daha eğlenceli bir hale geliyor. Spinning, kısa sürede (yaklaşık 45 – 50 dakika arası) 500 ile 900 kalori arasında kalori yakmanızı sağlayan ve müzik eşliğinde, antrenörlerin çeşitli komutları ile yapılan bir egzersiz türüdür.

Spinning bisikletinin diğer kardiyo bisikletlerinden farkı, gerçek yarış bisikletlerine benzer özellikler taşımasıdır. Farklı yokuş, yol ve zorluk seviyelerine göre ayarlanabilen spinning bisikleti ile grup çalışmalarında eğlenceli zaman geçirerek kısa sürede formda bir vücuda kavuşabilirsiniz. Yavaş ritimli bir müzik eşliğinde, bisiklet üzerinde ısınma hareketleri ile başlayan egzersizler, gitgide tempolanarak artmakta ve eşlik eden müziğin ritmi de sizin hareketlerine uyumlu bir şekilde hızlanmaktadır.

Spinning sırasında antrenörler size tıpkı bisiklet yarışındaymışsınız gibi bazı talimatlar verir. Sprint atma (çok tempolu pedal çevirme); yokuş tırmanma (kalçayı bisikletten kaldırarak bisikleti ayakta kullanma) vb gibi talimatlar eşliğinde egzersiz sürerken, egzersiz bitimine doğru tıpkı başlangıçta olduğu yavaş tempo ile çalışma sonlandırılır.

SPINNING FAYDALARI NELERDİR?

  1. Kalbi güçlendirirken, kan dolaşımını da düzenler.
  2. Çok kısa sürede çok fazla kalori yakarsınız, bu da istediğiniz forma kısa sürede girmenizi sağlar.
  3. Özellikle bayanların bölgesel sıkıntıları olan karın, kol, bacak ve kalça bölgelerinde biriken yağların kısa sürede yakılmasını sağlar.
  4. Kas ve iskelet sistemine olumlu etki eder.
  5. Bacak kaslarınızı güçlendirir.
  6. Gündelik hayatınızda daha zor yorulmanızı sağlar.
  7. Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için birebirdir. Müziğin ritmi ve grup çalışmasının yarattığı eğlenceli ortam, gerginliği azaltır.
  8. Spinning sırasında vücut endorfin hormonu salgıladığından, spor yapmanın verdiği mutluluk ve zindelik hissedilir oranda fazladır.
Hesabım
Sizi arayalım
close slider

4+4?