fbpx

Dışarıdayken diyet yapılmıyor!

Dışarıdayken diyet yapılmıyor!

Bizim fazlasıyla duyduğumuz, muhtemelen sizlerin de kurduğu klasik cümlelerden yalnızca biri. Evde olsam çok rahat ama dışarıda diyet yapılmıyor diye bir algı var ne yazık ki. Aslında gözünüzde büyüttüğünüz kadar imkansız değil hiçbir şey. Birkaç püf noktasıyla bu işe bir el atalım diyorum.
  • Kahvaltıyı es geçme! Kahvaltı yapmaya vaktim olmuyor gibi bir bahane kabul edilemez. Sadece 10-15 dakikanızı ayırarak bu sorunu çözebilirsiniz.
  • Öğle yemeği tam bir işkence! Hayır, hiç alakası yok. Mutlaka sağlıklı mutfağı olan bir yer bulabilirsiniz. Öğlen bol protein ise akşama sebze ya da tam tersi tercihlerde bulunabilirsiniz.
  • Ara öğün meselesi… Aralarda acıkıyorum ve ne varsa onu yiyorum diyenlerden misiniz? Çantanıza atacağınız 1 porsiyon meyve, birkaç kuruyemişten daha kolay ne olabilir ki J Yanında da bir fincan bitki çayı ya da açlık durumunuza göre kefir, ayran tüketmek şahane olacaktır.
  • Akşam 7’den sonra yemek yenmez diyorlar! Peki ama kime göre belirlenmiş bu saat? Önemli olan akşam yemeğini uykudan 5-6 saat önce bitirmektir. Dışarıda bulamam, eve de geç geliyorum diyenlerdenseniz de öğününüzü yanınızda taşıyabilirsiniz. Kendinize bir saklama kabı almanız ne kadar zor olabilir ki?
  • Ve tabi ki spor!!! Hareketsiz bir yaşam kabul edilemez. Salonda antrenman yapmaya vakit bulamıyorsanız bile ufak tefek egzersizlerle ya da yürüyüş yaparak büyük değişimler yaşayabilirsiniz.

Hepsi bu kadar basit J Kendinizi önemseyin, sağlığınızı ertelemeyin…

Sağlıklı günler…

DİYETİSYEN MERVE MAHİ KURT

Paylaş: