fbpx

Covid tedbirleri bilgilendirmelerimiz!

Share on facebook
Paylaş
Share on twitter
Paylaş
Share on linkedin
Paylaş

Spor Yaparak Kilo Verin

Spor Yaparak Kilo Verin

Her yerde onlarca kilo vermek için diyet, egzersiz, beslenme ve motivasyon önerileri var. Hızlı bir şekilde kilo vermek, fit olmak ve kilonuzu korumak istiyorsanız bu konuda birçok farklı bilgi ve öneri bulabilirsiniz. Ancak sorun şu ki; insanlar gerçek bilgiye ve insan organizmasının nasıl çalıştığı ve nasıl ilerleyebileceğiyle ilgili çok az bilgiye ulaşabiliyor. Aslında hedefinize ulaşmak zor değil. Önemli olan kitabın ortasından değil, en başından başlamanız önemli. Bunun için bilgili, inandığınız bir uzmandan mutlaka destek almalısınız.  Ve süreç boyunca planlamanıza sadık kalarak vücudunuzu tanımaya, öğrenmeye devam etmelisiniz. Biraz açmak gerekirse…

Keyif aldığınız egzersizler bulun. Zayıflamak için spor, egzersiz olmazsa olmazdır. Bir egzersiz rutini seçmenin en güzel yanı sonsuz olasılıkların olmasıdır. İster spor salonunda ter dökebilir, ister dağ bisikleti ile maceralara atılabilirsiniz. Bazı egzersizler diğerlerinden daha fazla kalori yakar. Ancak, yalnızca alacağınızı düşündüğünüz sonuçlara dayalı bir antrenman seçmemelisiniz. Yapmayı dört gözle beklediğiniz ve sizi mutlu eden aktiviteler bulmak önemlidir. Bu şekilde uzun vadede düzenli egzersiz yapabilir hale gelirsiniz.

Ağırlık çalışmaları yapın. Her ne kadar tempolu yürüyüş, koşma ve bisiklete binme gibi aerobik (kardiyo) egzersizleri kilo vermek için mükemmel egzersizler olsa da, çoğu insan bu rutin egzersizlere takılı kalır. Bu rutine hiç kuvvet egzersizi eklemez. Spor salonu rutininize ağırlık eklemek, daha fazla kas yapmanıza ve tüm vücudunuzu kolayca şekle sokmanıza yardımcı olur. Dahası, bilimsel çalışmalar ağırlık çalışmalarının kilo vermeye yardımcı olduğunu, spordan sonra dinlenirken bile kilo yakmaya devam ettiğini gösteriyor. Ve bu gerçekten böyle…

Spor arkadaşı edinin. Eğer spora giderken ya da egzersiz yaparken belirlediğiniz programa uymakta güçlük çekiyorsanız kendinize bir spor arkadaşı bulun. Bilimsel çalışmalar, bir arkadaşıyla spora giden kişilerin yalnız başına egzersiz yapan kişilerden daha fazla kilo verme eğiliminde olduğunu göstermiştir. Aynı zamanda spora bir arkadaşı ile gidenler yalnız gidenlere göre çok daha uzun süre spor programlarına sadık kalır. Ayrıca, aynı sağlık ve sağlıklı yaşam hedeflerine sahip bir arkadaş veya aile üyesine sahip olmak, aynı zamanda eğlenirken motive olmanıza da yardımcı olur.

Share on facebook
Paylaş
Share on twitter
Paylaş
Share on linkedin
Paylaş
Sizi arayalım
close slider

Türkiye'nin başkenti neresidir?

DUYURU!

Değerli üyelerimiz;

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge gereği ikinci bir duyuruya kadar sadece fitness salonumuzla hizmetinizde olacağız. Havuz, spa alanlarımız ve Çocuk Oyun odası kapalı kalmaya devam edecektir. Program saatleri için bizi takip etmeye devam edin.

Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bilgilerinize Sunulur…

Üyelik Başvuru Formu

Formu doldurup bize gönderin

En kısa süre içerisinde ilgili arkadaşlarımız sizi arayacaktır.

Türkiye'nin başkenti neresidir?