Sık Sorulanlar

Spor merkezimizi üye olmadan, yalnızca “Tek Kullanımlık Giriş Ücreti” ödeyerek de kullanabilirsiniz. Spor merkezimize üye olarak kullandığınızda birçok ekonomik seçeneğe ve fırsata sahip olacağınızı da özellikle hatırlatmak isteriz.

Spor merkezimize üye olmak için, yanınızda nüfus cüzdanınız ile birlikte bizzat gelerek üyelik formunu doldurmanız ve imzalamanız yeterlidir. 18 yaş altındaki ziyaretçilerimizin ancak velisinin imzası ile kayıt olabileceğini lütfen unutmayınız.

Seçmiş olduğunuz üyelik programına göre üyelik ücretini nakit veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Nakit ödemelerinizde üyelik ücreti üzerinden “%10 Nakit İndirimi” yapılmaktadır. Ayrıca, anlaşmalı banka kartlarına “Peşin Fiyatına Vade Farksız Taksit” imkanından da faydalanabilirsiniz.

• Saat Üyeliği: Bu üyelik sisteminde hesabınıza istediğiniz miktarda saat yüklenir. Alacağınız saat miktarı size verilecek dijital karta yüklenir ve turnikeden giriş çıkışlar bu kartla yapılır. Böylelikle, kullandığınız süreler bilgisayar tarafından otomatik olarak saat hesabınızdan düşer.

• Kontör Üyeliği: Bu üyelik sisteminde hesabınıza istediğiniz miktarda kontör yüklenir. Alacağınız kontör miktarı size verilecek dijital karta yüklenir ve turnikeden giriş çıkışlar bu kartla yapılır. Saat üyeliğinden farklı olarak her girişinizde içeride dilediğiniz kadar kalabilir, karşılığında ise hesabınızdan sadece bir kontör düşer.

• Sınırsız Üyelik: Bu üyelik sisteminde hesabınıza 1 yıl yada 2 yıl gibi sınırsız üyelik süresi yüklenir. Bu üyelik seçeneğinde saat ya da kontör üyeliğinden farklı olarak hesabınızdan hiçbir şey düşmez. Üyelik bitiş tarihiniz son kullanım tarihinizdir. Bu tarihe kadar dilediğiniz zaman program saatleri içerisinde tesisimizi kullanabilirsiniz.

Not: Sınırsız üyelik haricindeki diğer üyeliklerimiz,(25 kontör ve 50 saat) 1 yıl,  (100 Saat ve 50 Kontör) 2 yıl geçerlidir.. Bu süre sonunda üyelik hesapları kullanılsa da kullanılmasa da tamamen sona erer. Ancak dilerseniz yeni bir üyelik alarak üyeliğinizi yenileyebilirsiniz.

Sadece saat üyelerimizin spor merkezimizde kullanmış oldukları sürenin, listede belirtilen oranlarda hesaplarına geri dönmesine “Okyanus Bonus” diyoruz. Hesabınızda toplanan bonus sürelerini dilerseniz biriktirebilir veya satın alacağınız ilk üyelik ile birlikte hesabınıza ekletebilirsiniz. (Okyanus Bonus saat ve oranları zaman zaman değişmektedir.)

Eğer spor merkezimizde saat veya kontör hesabınız varsa, aile bireylerinizi ya da arkadaşlarınızı ek hesap kullanıcısı yaparak üyelik hesabınızı ortak  kullanabilirsiniz. Ayrıca, siz ve ek hesap sahipleri birbirinizden bağımsız ama aynı hesabı kullanmak üzere spor merkezimizden faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey; ek hesap kullanıcı sözleşmesi doldurarak, cüzi bir ücret karşılığında ek hesaplarınızı oluşturmaktır. Böylece bir hesabı birkaç kişi kullanacağından  yüksek miktarda üyelik alma imkanına sahip olur ve ekonomik tarifelerden de faydalanabilirsiniz.

Ek hesap, yalnızca saat ve kontör üyeliklerinde geçerlidir. 5 farklı kişiyi ortak üyelik hesabınıza dahil edilebilirsiniz. Saat veya kontör üyesiyseniz kendi hesabınızdan kullandırmak üzere yanınızda her defasında  1 misafirinizi getirebileceğinizi lütfen unutmayınız.

Okyanusfly Spor Merkezi, diğer spor merkezlerinden farklı olarak, size Saat, Kontör ve Sınırsız Üyelik gibi birçok üyelik alternatifi sunmaktadır. Ancak, hizmet kalitemizi düşürmemek için 50 saatin altında üyelik satışı yapılmamaktadır. Başlangıçta, 50 Saat üyeliğin en ekonomik üyelik seçeneği olduğunu da ayrıca hatırlatmak isteriz.

• Yetişkin üye programına 7 yaşın altındaki çocuklar üye olamazlar. 7 ve 12 yaş arasındaki çocuklar ise, spor merkezimizi velisi olmadan tek başlarına kullanamazlar.

• 7 ve 12 yaş aralığında olan çocuklar havuzu kullanırken velisi spor merkezimizin farklı bir alanını kullanabilir. Ancak velisi çocuğu hakkında ilgili eğitmeni mutlaka bilgilendirmelidir.

• Fitness salonunun kullanım alt yaş sınırı 15’dir.

• Yetişkin grup yüzme eğitimlerine katılım alt yaş sınırı 13’tür.

• Çocuk grup yüzme eğitim programlarına katılım yaş aralığı 5-13’tür.

• Çocuk oyun odası yalnızca bayan üye programlarında hizmet verir ve çocuk kabul yaş aralığı 3-9’dur.

• Yüzme Havuzu İçin: Bone, terlik, havlu, erkekler için şort, bayanlar için tayt (sentetik kumaştan imal edilmiş).

• Fitness Salonu İçin: Spor kıyafeti ve temiz spor ayakkabısı.

Not: Yetişkinlerde yüzme havuzumuz slip mayo ve bikini ile, fitness salonumuz ise spor ayakkabısız ve tişörtsüz kullanılamaz

Okyanusfly Spor Merkezi olarak tüm üyelerimize hizmet kalitesini liste fiyatı üzerinden sunmaktayız. Ancak aşağıdaki uygulamaları tercih ederek spor merkezimizi daha ekonomik olarak kullanabilirsiniz.

• Ek Hesap Uygulaması: Eğer saat veya kontör üyesiyseniz kendi hesabınıza bağlı olarak ek hesap kullanıcısı oluşturabilir ve aile bireylerinizi ve arkadaşlarınızı cüzi bir ücret karşılığında ek hesap kullanıcısı yaparak tüm hizmetlerimizden faydalandırabilirsiniz.

• Tanıştır Kazan: Eğer spor merkezimize üyeyseniz ve bizi dostlarınıza da tavsiye ettiyseniz; tek yapılması gereken sizin tavsiyeniz üzerine spor merkezimize üye olan dostunuzun dolduracağı üyelik sözleşmesindeki “Referans Kişi” bölümüne sizin Ad ve Soyadınızı yazmasıdır. Böylece yeni üye olan kişi sizin hesabınıza hediye üyelik kazandıracaktır.

• %30’a Varan Avantajlar: Spor merkezimize üye olurken saat üyeliğini tercih ettiyseniz, üye programı listesinde belirtilen Okyanus Bonus saatlerinde, tesisimizi kullandığınız süre, %30’a varan oranlarda size geri dönecektir. Hesabınızda toplanan süreleri, üyeliğiniz sona ermeden yeni alacağınız saatlerle birlikte tekrar hesabınıza geri yükletebilirsiniz.

Spor merkezimizde saat üyeliği satın almış olan üyelerimizin içeride geçirmiş oldukları sürenin %5’i soyunma ve giyinme zamanlarına mahsuben,yeni alacakları üyelikle beraber hesaplarına otomatik olarak geri yüklenmektedir.

Üyelerimize veya diğer ziyaretçilerimize herhangi bir servis hizmeti sunulmamaktadır.

Üyelerimizden bağımsız olarak seyirci kabul edecek mekânımız bulunmadığı için maalesef seyirci kabul edemiyoruz. Yalnızca, çocuk eğitim programlarında velilere üst kat dinlenme alanından çocuklarını izleme imkânı sunmaktayız.

Yüzme havuzumuzdaki etkili dezenfeksiyon sistemi sayesinde havuz suyunun yılda 1 kez değişmesi yeterli olmaktadır. Ancak periyodik dezenfeksiyon sayesinde havuzumuza her hafta 30 tona yakın taze su ilave edilmektedir. Ayrıca, havuz suyu tahlillerimizi periyodik olarak yapmakta ve sonuçlarını da tüm ziyaretçilerimizin görebileceği şekilde spor merkezimizin girişinde sergilemekteyiz.

“Sizin Sağlığınız Bizim Mutluluğumuzdur” ilkesiyle Dünyanın gelişmiş ülkelerinde büyük şirketlerin, su sterilizasyonunda kullandıkları ATG UV (Ultraviyole) sistemini, Türkiye’de ilk olarak Okyanusfly Spor Merkezi kendi yüzme havuzunda devreye alarak bir ilke imza atmıştır. Bu bağlamda havuz suyumuz, Sağlık Bakanlığı ve Uluslararası standartlara uygun olarak iki şekilde dezenfekte edilmektedir.

Fiziksel Temizlik:

• Havuz suyu, üstten taşmalı sistemi ile 24 saat sürekli olarak devir daim olmaktadır.
• Su ilk olarak Kum filtrelerinin önündeki kıl tutuculardan geçer.
• Daha sonra su flokulasyon (topaklama) dediğimiz işlemden geçirilerek sudaki küçük partiküllerin filtreye takılması sağlanır.
• Flokulasyon işleminin ardından havuz suyu kuvars kum filtrelerinden (3 adet) geçirilerek filtre edilir.
• Filtre olmuş su fiziksel olarak temizlenmiş su anlamındadır. Bu noktadan sonra kimyasal temizlik başlar.

Kimyasal Temizlik:

  • Filitrasyondan geçen su 200 ila 320nm dalga boylarında yüksek güçte UV (ulturaviolet) ışığına tabi tutulur. Bu aşamada sudaki tüm mikroorganizmaların DNA yapıları parçalanır.
  • Bilimsel olarak 254nm dalga boyunda yayınlanan ışınlar anlık olarak bakterilerin DNA yapılarını oluşturan Adenin, Stozin, Guanin, Timin bağlarını kopararak farklı konumlarda birbirine bağlayarak bakterilerin kalıcı olarak tamamen ölmelerini ve yok olmalarını sağlar.
  • UV (ulturaviolet) den sonra en önemli dezenfektan olan klor suya pompalanır.
  • Otomasyon sistemi sudaki klor seviyesini sürekli olarak 0,3-0,6 ppm (mg/lt), PH seviyesini 6,5-7,8 aralığında tutar.
  • Yeterli miktardaki klor tek olarak dezenfektan sağlarken, UV (ulturaviolet) sistemi kullanılarak yapılan su dezenfeksiyonu klorun az kullanılmasından ötürü insanlara ekstra konfor sağlar.

Otomasyon Sistemi

  • Otomasyona bağlı olarak işleyen dezenfeksiyon sistemi Okyanusfly Spor Merkezi tarafından her 4 saatte bir kontrol edilerek su değerleri kayıt altına alınır.
  • Havuz suyu düzenli olarak her ay laboratuvara analize gönderilir, su değerlerinin sonuçları askıda yayınlanır.

Havuz Ölçüleri ve Su Değerleri

  • Havuz uzunluk: 25 metre, Genişlik: 13 metre, Derinlik: 1,35m-1,85m-2,35m
  • Havuz su sıcaklığı: 26-28 derece, Havuz ortam sıcaklığı: 27-29 derece.

Kapalı yüzme havuzlarında Su değerleri sağlık bakanlığınca belirlenmiştir, Resmi Gazete Tarihi: 06.03.2011 Resmi Gazete Sayısı: 27866

Üye Giriş